0

Odvážní kamarádi

Kniha je určena pro předškolní děti a navazuje na první díl Do školky za kamarády.  Zážitky hraček děti zaujmou a zároveň s motorkou Ríšou pochopí, co je skutečná odvaha. V druhém příběhu pak spolu se třemi kamarády zjistí, že nejlepší je povědět hned pravdu.

Ríša není zbabělec

Ríša je zelená motorka. Je pyšný na to, jak je rychlý a odvážný. Velké závodní motorky jej proto vyzvou, aby svoji odvahu dokázal závodem na zamrzlém jezeře. Ríša si velmi přeje vyhrát a nechce, aby se mu velké motorky smály. A tak souhlasí, přestože jej kamarádi Zuzka a Šimon od závodů zrazují. Nakonec však Ríša pochopí, že odvahu nedokáže tím, že udělá něco nebezpečného. I když se závodů nakonec nezúčastní, stane se tou nejodvážnější motorkou v Kopečkově.

Taková malá lež

Tři kamarádi, Ríša, Zuzka a Šimon, způsobí nepříjemnosti spolužačce v Dopravní školičce. Nechtějí, aby se na ně jejich paní učitelka rozzlobila, a proto radši zalžou. Jedna lež však přinese druhou a ta zase třetí… Nakonec kamarádi najdou odvahu a ke všemu se přiznají, aby nezpůsobili další těžkosti.

Cena: 218 Kč
Autor: Renata Kaminská, Pepa Popper Vazba: tuhá Rozměr: 230x270 mm Počet stran: 60 Váha: 0.588 Kg