0

Pokřtěná evoluce

Stvoření života na Zemi, tak jak nám je popisuje kniha Genesis, je nadpřirozená událost, v níž není žádné místo pro náhodu. Neodarwinistická evoluční syntéza naproti tomu považuje vznik života za zcela přirozený proces, který téměř vše ponechává právě náhodě. Je obtížné představit si dva pohledy na stvoření, které by byly ve větším rozporu.

Proč se tedy mezi křesťany objevuje taková snaha pokřtít evoluci tím, že usilují o „harmonizaci“ evoluce se zprávou v knize Genesis? Odpověď je spojena s předpokladem, že evoluce musí být pravdivá, protože je vědecká! Ale pokud je věda tak spolehlivá v hledání pravdy, proč se její teorie tak často mění?

Kniha Pokřtěná evoluce na mnoha příkladech vysvětluje, že vědy se nemusíme bát, ale ani nemáme nekriticky přijímat její poznatky. Jako křesťané máme věrohodné důvody pro to, zcela se spolehnout na Bibli a zprávu o Stvořiteli. Nemusíme se snažit evoluci pokřtít, stejně se nenechá…

Kniha vychází ve spolupráci s Adventistickým teologickým institutem v edici Teologie. V češtině dále vyšly v této edici knihy Tu se jim otevřely oči...Den PáněPříběhy Boží milosti a Kroky ke kázání, slovensky vyšla kniha Boží charakter.

Ve spolupráci s Adventistickým teologickým institutem jsou vydávány i knihy v edici biblických komentářů Bible pro dnešek Leviticus, Zjevení Janovo, JozueKazatel, Marek a ve Studijní řadě Daniel a Pláč Jeremjášův.

Cena: 340 Kč
Autor: Clifford Goldstein Ukázka z knihy Vazba: brožovaná Rozměr: 148 × 210 mm Počet stran: 336 Váha: 0.451 Kg