0

O nás

Sídlo firmy:

Advent-Orion, spol. s r.o.
Roztocká 5
160 00 Praha 6 - Sedlec
Tel.: 605 210 377
E-mail: adventorion@adventorion.cz

Reg.: Městský soud v Praze 28.4.1993, C19886

IČ: 49356852

Objednávky:
Tel.: 558 359 100
Mobil: 603 553 628
E-mail: expedice@adventorion.cz

 

Nakladatelství Advent-Orion, již od svého vzniku věnovalo v edičním plánu velkou pozornost knihám s etickým a zdravotním obsahem. Nabízí knihy s informacemi o tom, jak prožít plnohodnotný život a předcházet nemocem. V případě, že onemocníme, nám knihy poradí s výběrem přírodních prostředků pro zlepšení našeho stavu.

S výchovou ke zdraví je třeba začít co nejdříve, a proto najdete v naší nabídce knihy s touto tématikou i pro děti. Poutavou a hravou formou se děti seznámí se zákonitostmi našeho těla a naučí se, co člověku prospívá a co naopak škodí.

Knihy vycházejí z programu NEW START – nový začátek, jehož název nám naznačuje, že nikdy není pozdě na změnu k lepšímu. Program zahrnuje komplexně celého člověka, a proto nakladatelství Advent-Orion nabízí i knihy o vztazích a knihy s duchovní tématikou. Jednotlivá písmena programu NEW START představují zásady zdravého způsobu života.

Nutrition – N – strava

Oblast výživy se zabývá tím, jaké látky lidské tělo potřebuje, aby mohlo správně fungovat. Jídlo, které pravidelně jíte, patří k faktorům, jež přímo ovlivňují kvalitu vašeho života. Potrava dodává tělu „pohonné“ látky nezbytné k jeho správné činnosti.

Exercise – E – pohyb

Dobrá tělesná kondice je důležitá pro to, abyste mohli vyhovět požadavkům, jež na vás klade každodenní život, a dokázali zvládnout všudypřítomný stres. Člověk těšící se dobré tělesné kondici by měl zvládnout všechny své denní povinnosti a ještě si uchovat energii pro svoji rodinu a přátele.

Water - W – voda

Lidské tělo obsahuje 60 % vody. Člověk je schopný přežít až padesát dní bez jídla, ale jen několik málo dní bez vody. Voda je životodárná sama o sobě: přispívá k správnému fungování ledvin, k regulaci tělesné teploty a k doplňování tělesných tekutin.

Sunshine – S – slunce

Výzkumy v zemích, kde je slunečné počasí jen několik málo měsíců v roce, ukázaly, že sluneční svit velkou měrou ovlivňuje pocity štěstí a vyrovnanosti.

Temperance – T – střídmost

Střídmostí je míněna správná míra těch faktorů, které pozitivně ovlivňují zdraví člověka. Za střídmý můžeme považovat takový životní styl, který zvyšuje kvalitu života a navozuje pocity duševní pohody.

Air – A – vzduch

Bez jídla můžeme žít několik týdnů, bez vody několik dnů, ale bez dýchání vydržíme maximálně dvě až tři minuty. Kyslík obsažený ve vzduchu je nezbytný pro spalování potravy v našich buňkách, a tím pro tvorbu energie nutné pro život.

Rest – R – odpočinek

Odpočinek a přiměřený spánek mají blahodárný vliv na udržení zdraví člověka. Kvůli rychlému životnímu tempu a enormnímu stresu je velmi důležité najít si každý den chvíli na relaxaci, při níž by mohlo dojít k uvolnění svalového napětí.

Trust – T – důvěra

Mnohokrát se prokázalo, že vyrovnanost a víra či důvěra jsou pro lidské zdraví nezbytnými faktory. Duchovní rozměr zdraví sestává z našich hodnot a životní filozofie, jež nám pomáhá nacházet smysl a vědomí sounáležitosti.