0

Ti, kteří se vrátili

Zaparkovat auto před sborem mně trvalo celou věčnost, přestože jsem na tomto parkovišti byl jako dítě mnohokrát. V hlavě se mi honí různé myšlenky. Srdce mi buší. Mám sucho v ústech a lehce sevřený žaludek. Pokouším se dodat si odvahy: Jsem tady, protože chci, nemám se přece čeho bát… Jenže co když si mě nikdo nevšimne? Nebo co když si mě naopak všimnou a zeptají se mě, kde jsem celou tu dobu byl? Jak na to odpovím?
Při postávání v předsálí kostela zaznamenáte nějaké známé tváře. To je překvapení! Uvědomíte si, že je to už docela dlouho, co jste naposled viděli tuto mladou rodinu. Zajímalo by vás, co způsobilo, že byli tak dlouho pryč. Ale ať už k tomu měli jakýkoli důvod, je skvělé je znovu vidět. Přemýšlíte, jak zareagovat. Přivítat je stejně jako kdysi? A co jim říct?

Možná jste nikdy církev neopustili, ale určitě znáte někoho, kdo z ní odešel. Tato kniha zkoumá myšlenky, pocity a obavy deseti lidí, kteří opustili církev, ale později se do ní opět vrátili. Každý z těchto příběhů je jedinečný a nabízí své odpovědi na zásadní otázky: Co způsobuje, že se lidé s církví rozejdou? Co je přivádí zpátky? Jak vřele jsou přijímáni ostatními členy?
Pokud se dokážete vcítit do jejich příběhů, můžete se stát těmi, kdo svým přijetím vytvoří ve sboru prostor pro jejich navrácení.

Cena: 175 Kč
Autor: Tim Lale, Pat Habada Ukázka z knihy Vazba: brožovaná Rozměr: 130x200 mm Počet stran: 152 Váha: 0.18 Kg