0

Tu se jim otevřely oči...

Je pro křesťany i dnes důležitý Starý zákon nebo se stačí věnovat jen Novému zákonu? A jaký je vůbec vzájemný vztah těchto dvou částí křesťanské Bible?

Autoři knihy čtenářům nabízejí nevšední pohled na starozákonní texty ve světle toho, jak o nich mluvil a kázal sám Ježíš. Ten svým posluchačům nabízel překvapivě nový a svěží pohled na hebrejská Písma. Jestliže křesťané věří, že Ježíš je skutečně pravým Bohem i člověkem, pak musejí připustit, že je vlastně i autorem Starého zákona, a tudíž jeho nejlepším vykladačem – tím, který může dnešním čtenářům „otevřít oči“, podobně jako to kdysi udělal pro své učedníky na cestě to Emaus, když jim vykládal Písma (L 24).

Kniha vychází ve spolupráci s Adventistickým teologickým institutem v edici Teologie. V češtině dále vyšly v této edici knihy  Den PáněPokřtěná evolucePříběhy Boží milosti a Kroky ke kázání, slovensky vyšla kniha Boží charakter.

Ve spolupráci s Adventistickým teologickým institutem jsou vydávány i knihy v edici biblických komentářů Bible pro dnešek Leviticus, Zjevení Janovo, JozueKazatel, Marek a ve Studijní řadě Daniel a Pláč Jeremjášův.

Cena: 160 Kč
Autor: Hans K. LaRondelle, Jon Paulien Ukázka z knihy Vazba: brožovaná Rozměr: 148 × 210 mm Počet stran: 200 Váha: 0.283 Kg